Były wojskowy autostopowicz

Wśród jednych z najbardziej znanych bohaterów, jakich można spotkać w książkach, jest Jack Reacher. Bohater, którego “ojcem” jest angielski pisarz Lee Child. Od wielu, wielu lat autor dba o to, aby przynajmniej raz w roku napisać jedną książkę z przygodami tego bohatera. Idzie mu to doskonale, ponieważ łącznie tych książek mamy już 25. Może któryś z czytelników jest na tyle zagorzały, że wszystkie części zgromadził w swoim domu? Jeżeli nie, to ma ku temu doskonałą okazję, ponieważ przygody tego mężczyzny są niesamowite.

“Jutro możesz zniknąć. Jack Reacher. Tom 13”

Jack Reacher podczas służby w wojsku dowiedział się wielu interesujących rzeczy, których musiał się nauczyć. Jedną z takich rzeczy była umiejętność rozpoznania zamachowcy-samobójcy. Teraz, siedząc w metrze, Reacher widzi przed sobą kobietę, która zachowuje się jak klasyczny samobójca, który na dodatek planuje zamach. Mężczyzna chce więc tak ją zagadać, aby odwieść ją od ukrytych planów. Okazuje się, że kobieta nie planuje zamachu. Robi coś gorszego. Na oczach byłego wojskowego i innych pasażerów strzela sobie w głowę. Kobieta była pracownicą Pentagonu i znała wiele wiadomości. Takich informacji, za które inne osoby mogłyby zabić. Służby specjalne interesują się samobójczynią. O co dokładnie chodziło? Dlaczego kobieta postanowiła się zabić? A może ktoś ją do tego zmusił? Jack Reacher wplątał się w kolejną sprawę kryminalną i będzie musiał zrobić wszystko, aby jak najszybciej się z niej wyplątać, jeżeli sam chce przeżyć.

“Poszukiwany. Jack Reacher. Tom 17”


Jack Reacher jak zwykle zmierza przed siebie. Tym razem próbuje złapać jak najszybszego stopa do Wirginii, ale doskonale wie, że nie będzie to dla niego łatwe zadanie. W szczególności, że jego widok może wzbudzać wśród innych pewne obawy i wątpliwości. W końcu zatrzymuje się samochód. Dwóch mężczyzn i kobieta oferują mu pomoc. Podczas wspólnej podróży Reacher szybko orientuje się, że jego “wybawcy” nie są tym, za kogo się podają, ale wcale nie zamierza się z tym ujawniać. Próbuje ich rozgryźć, ale wcale mu to nie idzie. Czy to możliwe, żeby współtowarzysze jego podróży mieli coś wspólnego z morderstwem o którym mówi się w okolicy. Policja poszukuje sprawców, których ma nawet rysopisy. Morderstwo było wyjątkowo brutalne. Tylko skąd Jack Reacher ma o tym wiedzieć, skoro nie ma dostępu do najświeższych informacji. Czy mężczyzna będzie wiedział, co też jego pasażerowie planują? Czy uda mu się wyplątać z nadchodzących kłopotów?